Edarling – seznamka pro náročné?

Jde o internetovou seznamku. Svůj původ má v Německu, kde ji založila dvojice podnikatelů – Lukas Brosseder a David Khalil, tehdy coby investiční projekt společnosti Rocket Internet. Stalo se tak v roce 2008. Později do týmu okolo novinky přibyl ještě třetí společník, Christian Vollman. Ten už za sebou tou dobou něco podobného měl – seznamku/sociální síť ilove.com, dodnes fungující. Ta je založena na principu nalezení vašeho vhodného protějšku na základě společných zájmů, a tedy určité podobnosti povah potenciálních partnerů.

eDarling v současnosti svou působnost rozšířil už do devatenácti zemí celého světa, krom České republiky a původní vlasti Německa také například do Nizozemí, Švýcarska nebo Norska. K nám celý koncept vstoupil v květnu 2012 se sloganem, který je vlajkovou lodí jeho prezentace dosud: „Seznamka pro náročné.” Doprovázela jej poměrně masivní reklamní kampaň.

Jakou holku hledáš?

Jak začít aneb registrace

Nejprve po vás seznamka bude chtít registraci. Ta se dá provést na této stránce a je zdarma, po vás si vyžádá jen stručně vyplnit pohlaví, dál uvedete, zda hledáte muže nebo ženu a doplníte svůj e-mail. V dalším kroku zadáte vámi vymyšlené heslo a jeho ověření. Tím je prozatím hotovo. E-mailovou adresu a zvolené heslo později použijete pro přístup na seznamku.

Abyste si však mohli vyzkoušet všechny funkce, které web nabízí, je nutné placené členství, jinak si nebudete moci psát s ostatními uživateli a nebudou vám chodit všechny potenciálně vhodné nabídky. Což je ovšem minimálně dobrý způsob, jak si celý portál „osahat”, zda vám vyhovuje. Než si tedy pořídíte již zmíněné placené členství. V případě, že se pro něj opravdu rozhodnete, zaplatíte buď kartou nebo bankovním převodem. Koncept tzv. prémiových seznamek je v zahraničí poměrně oblíbený, u nás zatím tak výraznou tradici nemá.

Registrací zároveň souhlasíte s podmínkami členství. Seznamka funguje na principu tzv. opakovaných plateb. To znamená, že po uplynutí původně sjednané lhůty dojde k jejímu automatickému prodloužení a provozovatelé portálu si tak za další využívání služby mohou naúčtovat opět poplatek. Na což vás ovšem dopředu upozorní, na rozdíl od některých svých konkurentů. Smluvní podmínky byste proto měli číst pozorně.

Je to bezpečné?

Poskytnuté informace jsou v bezpečí, seznamka nikde neukládá citlivá data o vaší kartě nebo účtu. Provozovatelé též garantují ověření všech profilů, a to manuálně, nikoli automaticky. Nehrozí vám tedy, že byste se dostali na podvodný profil někoho, kdo portál využívá výlučně pro vlastní obveselení a zpravidla tu najdete jen ty, kteří to se seznamováním myslí opravdu vážně. Hledat zde pouze sexuální aktivity je nakonec striktně zapovězeno. Pokud byste o sobě vyplnili údaje nepravdivě, web vám účet zablokuje. Kromě toho, že o sobě nesmíte lhát, samozřejmě je při pohybu na seznamce zakázáno šířit materiály pornografické, násilné nebo dokonce protizákonné či se projevovat vulgárně. Jestliže byste narazili na někoho, kdo pravidla porušuje, máte možnost na to upozornit. Prvotní sankcí je napomenutí, druhým stupněm trestu může být až okamžité zrušení účtu.

Navíc jsou s ní v naprostém bezpečí vaše osobní údaje. Sami si můžete nastavit úroveň, na níž budete sdílet svoje soukromí, tedy kdo například uvidí vaše fotografie. Případně pokud by nastal problém, lze takové situace řešit se zákaznickou podporou. Celý web je samozřejmě lokalizovaný do českého jazyka, takže ani zde se nemusíte obávat jazykové bariéry.

Na jakém principu seznamka pracuje?

Seznamka sdružuje více než třináct miliónů lidí. A udržuje vyrovnaný poměr mužů i žen, takže vaše šance na seznámení jsou poměrně vysoké. Celý princip rozhodně není nahodilý. Funguje na vědeckém základě. Abyste se mohli začít seznamovat, vyplníte osobnostní test, který se skládá z bezmála tří set otázek. Jak seznamka uvádí, zabere vám to přibližně třicet minut a můžete očekávat otázky typu, jak moc je pro vás podstatný věk vašeho protějšku, jaký je váš rodinný stav, dosažené vzdělání a jak důležitý je pro vás tento aspekt u partnerky či partnera atd. Této metodě se jinak říká také matching. K dovyplnění dotazníku se můžete vrátit i později, pokud zrovna nemáte dostatek času.

edarling

Projít celý test pečlivě je důležité, otázky jsou mnohdy poměrně detailní. Může vás zarazit, že se vás budou několikrát ptát i na v zásadě podobnou věc. Proč? Je to z toho důvodu, že v delším dotazníku ztratíte do určité míry „ostražitost”, takže nehrozí, že byste se v odpovědích stylizovali tak, aby vám výsledek vyšel dle předem stanoveného plánu.

Nepodceňte je a vyplňujte zodpovědně, jelikož vám systém začne vyhovující nabídky sám posílat na základě toho, jak vaše odpovědi vyhodnotí. Provede vlastně určitý předvýběr a vy tak nemusíte ztrácet čas procházením stovek profilů, z nichž jen zlomek vás má šanci zaujmout.

Nevýhodou je, že nemůžete již vyplněné údaje měnit, profil nelze bohužel nijak přenastavit, pokud například změníte zaměstnání, máte smůlu.

Uvádí se, že tyto služby využívá až tři sta tisíc českých uživatelů, avšak pokud pro vás není toto rozhodující a neváháte si partnera vybrat i v zahraničí, máte určitě možnost. Navíc jsou zacíleny na poměrně širokou cílovou skupinu i co se týká věku. Svá kritéria na ideálního partnera můžete ještě podrobněji specifikovat například z hlediska víry, sexuální orientace atd. Seznamka eDarling proto dává šanci na potkání toho pravého nebo té pravé i těm z vás, kteří to v běžném životě mají poněkud obtížnější, jejich kritéria okruh protějšků zužují nebo prostě jen nemají tu správnou příležitost.

Přejít na eDarling.cz

Navíc seznamka zohledňuje i další faktory jako místo bydliště. Čímž se znatelně zvyšuje šance, že se s objektem svého zájmu setkáte a budete moci i naživo vyhodnotit, zda jste si padli do oka.

Součástí eDarlingu jsou také články publikované odborníky na mezilidské vztahy (psychology, kouči), takže pokud by seznamování přece jen podle vašich představ neběželo, rozhodně lze využít i tyto užitečné tipy.

Jak členství vypovědět?

Rozhodli jste se, že členství dál využívat přece jen nechcete? V tom případě je potřeba poslat seznamce písemnou výpověď. Může samozřejmě být v českém jazyce. Stačí ji odeslat sedm dní před uplynutím konce lhůty již zaplaceného období. Ostatně vám k tomu eDarling na svém webu poskytne podrobný návod, abyste věděli, jak se v takové situaci přesně zachovat.

Zrušení probíhá ve dvou krocích: Nejprve ukončíte VIP členství, což znamená, že od teď seznamka funguje v omezeném bezplatném režimu. Posléze můžete smazat celý profil.

Funguje to?

Ideální polovičku, se kterou strávíte zbytek života, vám samozřejmě seznamka nezaručí, počítač ji rozhodně vybrat nedokáže. Navíc garanci věčného trvání (bohužel) vztahy nemají opravdu nikdy. eDarling je rozhodně zajímavou alternativou, která stojí za vyzkoušení a otevře vám zase trochu jiné obzory. Setkáte se s lidmi, které byste jinak neměli šanci potkat, kteří se ve vašem okolí v práci nebo ve volném čase nepohybují. Doporučovali bychom ji brát s dávkou nadhledu a pak vám může přinést do života i zajímavé šance.

Rozhodně dobrou radou je být pozorný a pečlivě číst, co se od vás žádá a k čemu se zavazujete, a to jak přímo na webu, tak rovnou do koše neházejte ani informační e-maily, kterými vás bude portál zásobovat.

Edarling – seznamka pro náročné?

1 komentář: „Edarling – seznamka pro náročné?

  1. Napadnik napsal:

    Vzhledem k bezplatne registraci je tam osazenstvo ne nepodobne tomu na seznamka.cz. A vzhledem k automatickemu strahavni nevyzadanych plateb, a nutnosti pisemne vypovedi, zatimco ke smlouve se stacilo zavazat kliknutim, je to podvodna firma jak vystrizena z hlubin 90. let. VYHNOUT SE OBLOUKEM.