Jak na přihlášení na Badoo

Co je to Badoo?

Badoo je sociální síť, která slouží pro seznamování se s novými lidmi. Badoo bylo založeno v listopadu roku 2006 malou mezinárodní skupinou mladých programátorů a podnikatelů z oblasti technologií. Jejich vizí bylo vytvořit za pomoci nejmodernějších technologií elegantní, moderní, snadný a rychlý způsob, jak lidem pomoci v seznamování. Na jednu stranu se snažili o globální rozsah, který by, ale byl přizpůsobený místním potřebám.

Badoo v současné době podporuje 41 jazyků a jeho členové jsou ze 180 zemí světa.

Jakou holku hledáš?

Badoo nabízí uživatelům jasné, přehledné a vizuálně přitažlivé prostředí, kde si uživatelé mohou sami určit do jaké míry se chtějí zapojit.

V současné době Badoo využívá více jak 319 milionů uživatelů.

Jak je to s poplatky?

Základní funkce Badoo jsou zdarma. Jakmile se lidé zaregistrují mohou si chatovat s ostatními uživateli, nahrávat fotky a videa a vidět a kontaktovat nejen lidi z okolí, ale také z celého světa.

Badoo a konkurence

Konkurenčními portály jsou jiné seznamky jako například Elitedate.cz, Seznamte.se, eDarling apod. V rámci těchto aplikací se více zajímají o názorové preference uživatelů. Na druhou stranu dlouhé vyplňování dotazníků, které se zaměřují na osobnost, dělá registraci na těchto portálech poměrně nudnou a někteří budoucí uživatelé by si ji mohli rozmyslet, protože několik stránek o dvaceti položkách se jim může zdát opravdu moc. Samozřejmě je pochopitelné, že na základě těchto referencí, jsou si uživatelé doporučováni, ale tato forma zcela opomíjí, že některé spokojené páry jsou jako oheň a led. Svoji rozdílnou povahu chápou tak, že se vzájemně doplňují. Nejdůležitější položkou by v těchto dotaznících tedy měla být schopnost kompromisů. U Badoo vidím velkou výhodu, že se uživatelé poznávají až vzájemnou komunikací, a tudíž už mají možnost si sami sobě říci, zda jim jejich rozdílnost vadí nebo ne, protože je může druhý přitahovat po jiných stránkách.

Registrace na Badoo, krok za krokem

Pojďme se tedy podívat, jak se můžeme na Badoo.com registrovat, a jak využívat všechny jeho funkce.

Úvodní obrazovka na Badoo

Při registraci můžeme použít své údaje ze sociálních sítí jako Facebook, MSN, VKontakte, Twitter, Odnosklassniki, Yandex a Mail.ru;  kdy nám Badoo zaručuje, že nebude sdílet žádné příspěvky naším jménem nebo si založit profil ručně. Jelikož potvrdit registraci přes Facebook je jednodušší rozebereme si zakládání profilu ručně.

Registrace na Badoo

Pro začátek si zvolíme naše pohlaví, následně jsme vyzváni, abychom označili za jakým účelem si profil zakládáme. Volíme, zda chceme prostřednictvím profilu chatovat, poznávat nové přátele nebo randit. Následně zadáváme osobní informace. Badoo po nás požaduje křestní jméno, datum narození, naši polohu, e-mailovou adresu.

V dalším kroku si vybíráme ze kterého adresáře chceme použít kontakty, abychom co nejrychleji našli své známé. Máme možnost si vybrat kontakty z Outlooku, Gmailu, Yahoo a dalších emailových zdrojů. Tento krok můžete samozřejmě přeskočit. Tlačítko přeskočit naleznete ve spodní části této obrazovky.

Následně jste vyzvání, abyste nahráli svou fotografii, kromě fotografií z disku můžete také využít fotografie z ostatních zdrojů jako z Facebooku, Instagramu, Google+ nebo ruského Vkontakte. Fotografie, které budete nahrávat musí být v běžných formátech a ve velikosti maximálně 128 MB.

Po tomto kroku jsme jste již vpuštěni přímo do sociální sítě, kde můžete začít objevovat své známé, ale také nové známosti a přátele na základě mnoha parametrů, které si popíšeme níže.

Následně bude požadováno, aby byl Váš účet ověřen, můžete si například zvolit ověření pomocí telefonního čísla. Jakmile své telefonní číslo uvedete, Badoo Vás prozvoní a Vy toto číslo pak vyplníte do rámečku na základě zadaných instrukcí. Můžete být vyzváni k zadání různých číslic z tohoto telefonního čísla.

Důležité je si říci, že po zaregistrování máte na tři dny zdarma tzv. supermoc. Supermoc je placená funkce Badoo, která Vám dává výhody jako možnost podívat se na uživatele, kterým se líbíte hned, můžete se podívat, kdo si Vás přidal do oblíbených. S touto funkcí také můžete zrušit svá Ne, které jste udělili při návrhu na setkání, Vaše zprávy budou systémem posouvány nahoru a můžete si anonymně prohlížet profily ostatních.

Jedním z parametrů podle kterých Vám může být někdo doporučen jsou společné zájmy, vzdělání, práce apod.,  ty si samozřejmě musíme vyplnit. Do této sekce nastavení se dostaneme tak, že si v levém sloupci klikneme na vlastní jméno a otevřeme svůj profil. Můžeme také využít automatického importu některých údajů za pomoci Facebooku nebo Vkontakte. Následně si vyplníte záliby, kdy si je můžete vepsat sami nebo využít vyhledávání v zálibách. Maximální počet vyplněných zálib je osm. Následuje tabulka s osobními údaji. Vyplnit zde můžeme výšku, váhu, postavu, jak se stavíme ke kouření a alkoholu, dále zda již máme nebo plánujeme děti. Dalším bodem jsou naše jazykové znalosti.

Badoo po přihlášení

V průběhu tohoto vyplňování se Vám již určitě rozezní zvuková znamení, o tom, že Váš profil někdo navštívil, že se někomu líbíte.

Nyní již můžeme začít využívat další funkce Badoo, které jsou uvedeny v levém sloupci v následujícím pořadí:

Setkání

Pokud zvolíme tuto možnost, spustíme hru založenou na vzájemných sympatiích a začnou se nám otevírat profily lidí, kdy hodnotíme zda se s nimi chceme setkat nebo nikoli. Tuto volbu činíme ikonou srdíčka nebo křížku, rovněž můžeme používat numerickou klávesnici, a to tak, že stiskneme 1 jako ano, a 2 jako ne. Pokud jsme oba zvolili ano, můžete se vzájemně kontaktovat.

Lidé v okolí

V rámci této funkce Vám Badoo ukáže, kdo z dalších uživatelů se společnými zájmy je ve Vašem okolí, aniž by veřejně prozradil Vaši přesnou polohu.

Zprávy

Tato sekce slouží k vlastnímu vyměňování zpráv, samozřejmě je ke zprávám možnost připojovat smajlíky apod. Rovněž se zde zobrazuje zda-li je adresát zprávy právě on-line.

Líbím se

V této sekci se můžeme podívat, kterým uživatelům se náš profil líbí, prohlédnout si jejich profily, a také vidíme, kdo z nich je právě on-line.

Oblíbení

Zde vidíme kdo si nás přidal do oblíbených a koho jsme si dali do oblíbených uživatelů my.

Návštěvníci

V této sekci vidíme kdo nás navštívil a kdo z těchto uživatelů je právě on-line.

Přátelé

V této sekci se nám ukáží naši přátelé z ostatních sociálních sítí, kteří mají také svůj profil na Badoo.

Placené, prémiové funkce, které Badoo nabízí:

Mezi tyto funkce patří již výše zmíněná Supermoc, dále pak Profil na špici a také možnost stát se VIP členem.

Supermoc, která byla popsána výše je hrazená pomocí Badoo kreditů, které si můžeme dobít platební kartou, mobilním telefonem, PayPalem, Bitcony a PaySafem.

Profil na špici je prémiová funkce, která Vás při vyhledávání posune směrem nahoru ve výsledcích vyhledávání. Tudíž máte větší šanci, že si Vás všimne více uživatelů. Tato funkce je také hrazená Badoo kredity.

VIP člen je superprémiová funkce, hrazená měsíčně platební kartou. Která nabízí, že Váš profil bude v rámci funkce setkání, ukázán všem uživatelům opačného pohlaví z celé České republiky, dále že do Vám budou zobrazováni ti nejatraktivnější uživatelé a navíc jsou zahrnuty všechny ostatní prémiové funkce.

Registrovat na Badoo

Pro jaké rozhraní nabízí Badoo aplikaci?

Aplikaci Badoo si můžeme stáhnout z GooglePlay, Windows Store a App Store.

Jak na přihlášení na Badoo