Jak udržet vztah

Poněkud jsem zanedbával zdejší web, vím o tom a cítím se za to dosti provinile, takže nezbývá než chopit se pera (resp. klávesnice) a opět trošku ukojit touhy poznáníchtivých čtenářů. Protože jak předpokládám, sbalit nějakou tu ženštinu se už určitě drtivé většině osazenstva díky řadě osvědčených a zaručených receptů už dávno jistě podařilo, rád bych se zde věnoval problematice neméně složité: a to sice, jak s tou sbalenou holkou vlastně vydržet, aby to fungovalo?

Jak to vlastně funguje

Lidem venku, osamoceným, mimo vztah, je sbalení jádrem problému a myslí si, že tím veškerá snaha končí a pak už jen budeme tak nějak sklízet ovoce naší snahy, prostě užívat si plody naší dlouhodobé balící práce. Nic není dále od pravdy než tato představa! Právě teď před námi stojí skutečná challenge, výzva nejvyšší, a to sice udržet to, co jsme horko těžko získali, naši kořist, uchránit ji před okolním světem, kde číhají davy nadrženců a namaštěných elegánů, třesoucích se na naši květinku. Tedy, to vnější prostředí nebývá vlastně zase až tak nebezpečné, největší nebezpečí je někde jinde: jsme to přátelé, my sami.

Jakou holku hledáš?

V čem spočívá ten hlavní problém? Člověk po úvodní vlně tvrdého balicího úsilí často podlehne klamnému dojmu, že už má své jisté a nemusí se už nějak zvlášť snažit, že má dotyčnou ženu rád už jí řekl, takže ona to ví, a teď už by to snad mělo nějak fungovat ne? To je samozřejmě chybou, která se vám však vzhledem k tomu že čtete tento epochální článek nestane!

Základní problémové momenty

Jinak řečeno, kdy přichází krize? Většinou ta krize vzniká celkem jednoduše, a to sice tak, že se holka na něco naštve, to je celé! Člověk (muž) je jak známo od přírody tvor rozvážný a poklidný, a z jeho strany nějaké podněty k hádkám, že by je jako vyvolával, to opravdu už musí být něco, aby to s ním hnulo. A jsme tedy u jádra pudla, u toho o co jde. Co to ty ženské většinou tak štve, v čem je ta potíž? Podívejme se na tyto problémy a taky na to, jak tomu předcházet, aby se nám ten tzv. vztah (jak tomu holky rády říkají) nerozpadl a žili jste spolu v klidu míru a šťastně co možná až na věky.

1. Nuda ženě nesvědčí

Je potřeba myslet takticky a myslet i za ní, jinak to prostě většinou nejde. Zatímco v úvodní části vztahu se často holka snaží ukázat svou akční stránku a akce jsou občas i tak nějak na střídačku, po čase přijde prostě fáze, kdy je jasné, že iniciativa v tomto směru je na tobě. Tím myslím, že prostě holky velmi často neví, co by tak nějak podnikaly, prostě nechodí od mala v partách kde se dělají už od školky loupeživé výpravy a později výpravy za zlatavým mokem, a samy taky ven moc nemohou, je tedy na tobě, abys vymyslel, co se bude dělat. Když to neuděláš a budeš spoléhat na to, že dáme sraz a ono se něco vymyslí, riskuješ to, že se to zvrhne v nudnou akci nebo akci s nedobře se vyvíjejícím průběhem a ve výsledku bude holka (i když to právě většinou hned neřekne!) tak nějak zklamaná a vnitřně neukojená, že se něco pořádného nedělo. Co tedy s tím?

Je potřeba jít na to vědecky. Udělat si určitou myšlenkovou mapu toho, co by se dalo dělat, mít několik variant, promyslet logistiku a peněžní stránku. Nemusí jít o nic složitého! Jde jen o to, aby se to střídalo. Aby to nebyla pokaždé procházka nebo pokaždé kino, ale aby to byla jednou filmová sledovačka doma, pak zase něco venku, potom kinu, a pak zase třeba něco úplně nového a třeba i mírně šíleného – kdo jiného má vnést do jejího života trochu vzrušení než ty? Když to nebudeš ty, bude podvědomě hledat někoho kdo to udělá a i když třeba nebude, bude dřív nebo později se schylovat k nějakému vyústění toho, že se prostě nudí a tutlá to v sobě! A co k tomu stačí, aby se to nědělo? Prostě mít vždycky něco v plánu a vymýšlet trochu ty akce.. bohatě na jedno odpoledne stačí jedna věc, ale aby se něco dělalo. Ty společné zážitky, nějaké výlety, návštěvy cizích zemí  a tak.. to utuží vztah a je na co vzpomínat.

2. tzv. Romantika

Co to je ta romantika, a jak jí navodit? Je třeba si uvědomit, že ženy potřebují stále dokola opakovat určité věci. A to zejména ta, jak pro nás moc znamená, je jediná na světě, atd. Tohle když podceníš a budeš si myslet, že to prostě už ona má vědět, když jsi jí to řekl, riskuješ tím další nekončící citový výlev! Takže v tomto směru platí: opakovat, opakovat, opakovat. Aspon smskou čas od času, nebo nějakou tu kytku vzít cestou. I malé pozornosti zvládnou dost velkou věc! Čokoládky, občas jí na něco pozvat jen tak a podobně. Nic složitého, ale vytváří to takový příznivý dojem pozornosti a holka se pak cítí mnohem líp, než když tohle přehlédneš.

Další věc, tzv. romantika. Tady pomohou společné sledovačky různých plytkých romantických komedií a podobných pokleslých filmových žánrů, procházky po přírodě a pak líbačky na všech různých místech – tohle plní ženy zpravidla nadšením a jejich potřebu po romantice docela uspokojuje. Jestli tomu chceš dodat ještě většího grádu, připrav svíčky a rozestav je kam se vejdou, to už je většinou považován za vrchol romantického žití.

3. Sex

Nejlepší je, když je situace taková, že se holka na tebe vrhá sama a nebo prostě situace vyplyne vždy přirozeně, bez jakéhokoliv většího snažení, to je věc první. Tady hodně záleží na jejím temperamentu v této věci, někdy je potřeba to brát velmi zvolna než se k němu dostaneš, jindy zase přesně naopak – to prostě musíš vycítit. Platí, že hlavní by mělo být to, aby byla spokojená ona, protože to pak člověku dá mnohem lepší pocit, než když jde jen po tom svém, to je prostě základ. Tady je dobré si o tom promluvit, jestli se stydí, tak třeba po icq něco tak trochu naznačit, pořešit představy a tak.. Ideální je pak stav, kde se díváte společně na porno nebo si posíláte odkazy, pak už je ruka v rukávu 😀

4. Nic není jisté

Jak už jsem nadnesl výše: Nic prostě není jisté. Sbalením nic nekončí, být s holkou je v podstatě nekončící balící proces spočívající v maličkostech. Základem je dobrá komunikace, o všem mluvit. Do tuhého jde vždy, když najednou holka nemluví a na dotaz, co je? odpoví Nic. V tu chvíli je nad slunce jasné, že se cosi děje a je potřeba prostě být nyní trpělivý a čekat než to poví, abychom se hnuli dál. Při těchto krizových momentech je potřeba neřešit podružnosti, neobvinovat, ale řešit jádro problému: co způsobilo, že se cítí teď špatně, a do budoucna tomu předcházet, většinou stačí nějaké jednoduché řešení a je to.

Jak udržet vztah

7 komentářů: „Jak udržet vztah

  1. bob napsal:

    Díky za tvoje typy, moc mi to pomohlo uvědomit si o co všechno jde a co pro mě přítelkyně znamená. díky

  2. Honza napsal:

    Díky moc. Začnu se podle toho řídit, protože pokud se nemýlíš, dělal jsem toho opravdu dost málo. Ještě se chci zeptat, jestli nemáš nějakou Radu, jak ten vztah ještě udržet, i když to he fakt na tenounkým vlásečku a já se každou chvíli bojím, co mi řekne. Kdyžtak díky moc, pohotová menší rada fakt neuškodí. Díky ..

  3. Souhlasím s posledním bodem. Ženy nikdy nic neřeknou přímo. Je třeba to z nich vypáčit. Ale je nutné také postupovat šetrně. Jinak bude následovat vždy jenom odpověď, že se nic neděje.

  4. Holka napsal:

    Ať tu máte alespoň jeden ženský názor…velmi, velmi dobře napsané 😉 vážně, hoši věřte tomu, nebo ne, ale měli byste se tím řídit všichni 🙂