Lidé.cz: lide.cz seznamka a chat

Jste komunikativní a rádi hledáte někoho, s kým byste si mohli psát, či jiným způsobem komunikovat? Nebo jste sami a hledáte někoho, pro koho byste mohli žít? Prostřednictvím této recenze vás seznámíme s portálem, jenž vám nabídne nejen zmíněné možnosti, ale i mnohem více. Jistě si kladete otázku, s jakým portálem seznámíme. Odpovědí na vaši otázku je portál Lide.cz.

Portál Lide.cz je službou poskytovanou stránkami Seznam.cz, na níž se můžete seznámit, nebo si chatovat a diskutovat s lidmi. Tato služba funguje již dlouho a v průběhu let prošla několika změnami, jak vzhledovými, tak i funkčními. Tyto změny směřují k lepšímu, k základním funkcím přibyly další, jež se stále zlepšují a tvůrci myslí na všechny touhy a potřeby svých uživatelů.

Jakou holku hledáš?

Co je potřeba?

Před tím, než se začnete seznamovat, chatovat, případně diskutovat je nutné se zaregistrovat na stránkách Seznam.cz, získáte tak nejen e-mailovou adresu, ale i účet na Lide.cz. Vše je zdarma. Po registraci se již stačí jen přihlásit na stránkách seznamky a můžete začít s veškerou komunikací.

Je nutné se registrovat?

Pokud jste příznivcem přímé komunikace přes portál, registrace je pro vás nutností. Pokud však budete chtít jen prohlížet fotografie uživatelů a uživatelek, registrovaní být nemusíte. Veškeré informace o inzerentovi uvidíte i bez tohoto procesu.

Co vše portál Lide.cz nabízí?

Jak už jste se mohli v úvodu dočíst, tento portál je zaměřen na seznámení a komunikaci. Po přihlášení se před vámi otevře velké množství možností, jež můžete objevit ve vrchní liště, jedná se o položky Lidé, Sledovaní, Můj fotopříběh, Zprávy a Diskuze. Každou z položek se budeme zabývat podrobněji níže. Obsluha a orientace na stránkách je vcelku jednoduchá, stále stačí pozorovat zmíněnou lištu a kdykoliv budete chtít, můžete se překliknout tam, kam zrovna potřebujete.

Položka Lidé

První z položek v menu je označena Lidé. Když na ní kliknete, otevře se před vámi hlavní stránka seznamky. Můžete si vybrat ze 4 typických možností (muži, ženy, lesbičky, gayové) a 5. je vyhledání uživatele podle jeho nicku, pokud je vám známý. Dále pak můžete volit i místo, z něhož bude daný uživatel pocházet, dále pak vyfiltrujeme věkovou hranici, v níž chcete hledat svého partnera. Až vše navolíte, objeví se před vámi podobenky uživatelů, či uživatelek. Když poklepete na podobenku, otevře se před vámi profil s veškerými informacemi o osobě inzerenta. Na profilu pak můžete zvolit možnost, zda chcete člověka kontaktovat, nebo jej pouze sledovat.

Položka Sledovaní

Jak jsme se již zmínily u položky Lidé, na profilu uživatele můžete zvolit variantu Sledovat. Pokaždé když na tuto možnost kliknete, uživatel se přesune do vašeho seznamu sledovaných profilů. Do seznamu můžete lidi přidávat, ale máte i možnost z něj profil odebrat. Vše je přehledné, protože jsou profily řazeny abecedně. Váš seznam tudíž může být hodně dlouhý a vy i přes toto najdete přesně toho, koho hledáte a zabere vám to minimum času. Seznam funguje na stejný princip jako seznam přátel.

lide.cz seznamka chat

Položka Můj fotopříběh

Tato položka by se dala označit jiným slovem jako váš profil. Když si jej vyplňujete, dejte pozor na to, abyste všechny položky vyplnili dle pravdy. Do svého fotopříběhu můžete přidávat jakékoliv fotografie, na nichž jste. Musí být však zřejmé, že jste na nich vy (přeci nebudete chtít, aby protějšek obdivoval vaši kamarádku, nebo sestru). U každé fotografie můžete uvést jednoduchý popisek, například příběh toho, kde a za jakých okolností byla pořízena a podobně. Můžete však napsat i nějakou vtipnou hlášku, která vystihne situaci, již fotografie zachytila. Fotografií můžete na profilu mít nepřeberné množství a můžete si udělat prostřednictvím vašeho profilu časosběrnou fotogalerii.

Položka Zprávy

Tato položka je vcelku živou. Pokaždé, když někdo navštíví váš profil a odešle vám zprávu, objeví se u této položky červené kolečko s počtem zpráv. To znamená, že budete vždy upozorněni a o žádnou zprávu nepřijdete. Občas vám však do této položky spadnou i některé zprávy od stránek Seznam.cz s reklamními upozorněními, ale to je též velice dobře označeno, nemusíte se tedy bát, že tyto zprávy nerozeznáte od těch od vašich přátel. I vy sami, však můžete kontaktovat ostatní uživatele. Všechny odeslané i přijaté zprávy se vám budou hromadit ve vláknech. Tato vlákna můžete kdykoliv dle své chuti promazat a začít nové konverzační vlákno. Vždy však zahájíte s jedním uživatelem jednu konverzaci. Hromadné konverzace zde nejsou možné. Pro tento účel můžete využít položky diskuze.

Položka Diskuze

Poslední položkou menu je pojmenovaná coby Diskuze. Tato položka funguje jako slibovaný chat, kde můžete komunikovat hromadně s větším množstvím lidí na dané téma. A jaká témata jsou v nabídce? Je jich hned několik a zaručeně si vyberete i vy. Kategorie, jež nabízí položka diskuze, jsou: Hudba a film, Počítače a internet, Sport, Láska a vztahy, Věda a technika, Zájmy a koníčky, Společnost, Sex, Kultura a umění a Ostatní. V poslední jmenované kategorii probíhá popovídání na různá témata a objevíte zde například pokecy v různých věkových hranicích, nejčastěji však v rozmezí od 13 do 20 let. V plném proudu tu však žije i téma seznamky pro starší uživatele. Všechny kategorie jsou uvedeny krásnými ilustrovanými obrázky.  V diskuzích si můžete vyjmenovat s ostatními své osobní zkušenosti s danou problematikou, předávat a získávat cenné rady. Věřím tomu, že se zde pobavíte a objevíte to, co jste hledali.

Osobní zkušenost s portálem Lide.cz

Za svůj život jsem již několik seznamek navštívila, ani ne tak z důvodu seznámení, ale zajímalo mě jejich prostředí. Musím říci, že tato mi přišla nejjednodušší a nejsrozumitelnější na hledání a orientaci. Jednou z nesporných výhod je možnost aplikace pro chytré telefony, nemusíte tak surfovat složitě po internetových stránkách, protože všechny své oblíbené služby najdete v jedné aplikaci.

Musím se však přiznat, že jsem při brouzdání po tomto serveru objevila pár zajímavých lidiček, s nimiž jsem ještě teď v kontaktu. Nejsem však jen živým důkazem toho, že se zde dají najít dobří kamarádi, jsem i příkladem toho, že lze přes tuto seznamku navázat i vztah. Je to sice už několik let zpět, ale věřím tomu, že s neustálým vylepšováním těchto stránek stoupá počet spokojených uživatelů a párů spojených prostřednictvím této seznamky.

Závěrečné shrnutí

S přihlédnutím na osobní zkušenosti uživatelů a naše pozorování tohoto internetového sbližovacího a komunikačního prostředku musíme konstatovat, že se od ostatních seznamek liší nejen svým přehledným prostředím, v němž se pohybujete snadno a rychle pomocí lišty. Dalším našim postřehem je, že snadno můžeme kontaktovat velké množství lidí a poznat je na základě jejich fotografického příběhu. Velké množství lidí si v profilech vede časosběrný osobní příběh a tudíž mohou být často tyto příběhy velmi zajímavé. Služba se od ostatních dále liší možností stažení aplikace do vašeho chytrého telefonu a vše se vám ještě mnohem více usnadní. Službu budete moci mít neustále u sebe a reagovat na všechny zprávy téměř ihned. Vše je kvalitní a my věříme, že i vy si prostřednictvím tohoto portálu najdete svou drahou polovičku, případně si popovídáte a vyměníte zkušenosti v četných diskuzích.

Lidé.cz: lide.cz seznamka a chat