Rande a seznamka – uživatelé (recenze)

Základní informace o webu

Rande.cz je internetová seznamka, která je zajímavě koncipovaná. Jedná se o jedinečný český web, který se zaměřuje na výběr partnera na základě Vámi zvolených preferencí. Seznamka Rande.cz byla založena v roce 2000 a od té doby prošla řadou proměn. Základní funkce této seznamky jsou poskytovány zdarma.

Uživatele Rande.cz tvoří muži i ženy různého věku i sexuální orientace, kteří hledají vážný vztah, flirt, parťáka na sex nebo nové přátele. Tento web využívají začátečníci i pokročilí uživatelé seznamek. V současné době je zde registrováno více než 150 000 uživatelů.

Jakou holku hledáš?

Jak se zaregistrovat?

Základním krokem k užívání této seznamky je samozřejmě registrace. Registrace je bezplatná a vyplnění povinných údajů není nijak časově náročné. V rámci registračních údajů vyplňujeme standardní údaje, jako přezdívka, pod kterou chceme na webu vystupovat, nastavíme si heslo, datum narození (jedná se o neveřejný údaj), pohlaví a bydliště. Na závěr musíme opsat šestimístný bezpečnostní kód a odsouhlasením údajů, dáváme zároveň souhlas s podmínkami užívaní Rande.cz, následně je nám založen profil.

Následují kroky, které jsou spojené s upřesněním preferencí u hledaného partnera a také informací o sobě. Nyní si tedy založíme vlastní seznamovací inzerát, napíšeme krátký text, o tom koho hledáme. Do svého profilu si nyní můžeme nahrát fotografii. Profily, které obsahují fotografii uživatele jsou mnohem častěji navštěvovány a také mají větší počet odpovědí. V průměru asi čtyřikrát více než u profilů bez fotografie.

rande a seznamka uživatelé

Teď je na čase pustit se do podrobnějšího nastavování informací o sobě a preferencích při výběru partnera. Tyto údaje jsou rozděleny do následujících skupin a ty jsou ještě rozděleny na mnoho podskupin. Tyto dotazníky obsahují více či méně osobní údaje, které můžete zveřejnit nebo nemusíte. Samozřejmě tyto sekce nemusíte vůbec vyplňovat, ale pak nebudou zahrnuty do výpočetního vzorce shody.

Povinnými údaji na seznamovacím profilu jsou koho hledám (pohlaví), způsob seznámení (kamarádství, flirt, sex, vážný vztah), následně zadání rozpětí požadovaného partnera a zda chcete vyhledávat ve Vašem městě, okrese, kraji nebo v celé České republice. Povinným údajem o nás, který nyní musíme zadat je naše výška v cm.

Ve svém seznamovacím profilu pak můžeme vyplnit nepovinné údaje, které se týkají našeho vzdělání, ohledně kouření a alkoholu apod.

Tyto výše uvedené údaje se následně promítnou i do našeho osobního profilu, kde můžeme vyplňovat naše údaje mnohem podrobněji. V tomto bodě nejprve v levém sloupci vyplňujeme údaje o sobě, a v pravém poté, jak moc důležité nebo naopak je daný fakt přijatelný u našich potencionálních partnerů.

Jak přesně tedy funguje vyhledávání na základě vyplněných údajů a preferencí?

Jakmile dokončíme vyplňování všech (nebo alespoň většiny) parametrů, podle kterých bychom chtěli být seznámeni, nastavíme si přepočet. Přepočet probíhá každý den ve večerních hodinách. Při přepočtu se na základě vámi vyplněných údajů, porovnají Vaše požadavky s profilem každého uživatele Rande.cz.

Rande.cz vám následně vygeneruje seznam uživatelů, kteří vyhovují Vašim parametrům, seznam uživatelů, kterým vyhovujete vy a také seznam vzájemné shody. Shoda je uvedena v procentuálním vyjádření. V rámci bezplatného užívání webu se vám zde zobrazí maximálně 30 uživatelů.

rande.cz - náhled

Následně si tedy můžete prohlížet profily navrhovaných uživatelů a v případě zájmu uživatele kontaktovat.

Jestliže vás ani na základě shody nikdo z navrhovaných partnerů nezaujme, můžete samozřejmě vyzkoušet ruční vyhledávání v uživatelích.

Na své hlavní stránce vidíte možnosti:

V levém sloupci máme všeobecný přehled funkcí, kromě těch základních tu nacházíme také:

Funkce Vidlákov

Tato funkce je spíše hrou, při které můžeme komunikovat s ostatními obyvateli vesnice. Můžete se zde starat o svoji zahrádku, hrát různé hry, tancovat na diskotéce a mnoho dalšího.

Co se kde děje?

Pro rychlý přehled, zde vidíme:

 • Přátelé – u této volby nám svítí aktuální údaje kolik z našich přátel je právě on-line. Což znamená, že si můžete jednotlivé uživatele přidávat do svých přátel, adresář pro přátele je však omezený
 • Odpovědi na inzeráty – zde vidíte počet odpovědí, které vám byly zaslány. Po zvolení této možnosti se vám ukáží konkrétní odpovědi na váš seznamovací inzerát
 • Nabídky k seznámení – zde je k dispozici počet nabídek k seznámení, po rozkliknutí vidíte uživatele, kteří vám poslali nabídku
 • Nové návštěvy vašeho profilu – u tohoto odkazu vidíme počet návštěv našeho profilu, od naší minulé návštěvy
 • Na své hlavní stránce si rovněž můžete pročísti svůj horoskop na daný den a můžete si vybrat horoskop podle standardního zvěrokruhu, čínského zvěrokruhu nebo keltského.

Prémiové funkce pro uživatele

Tak jako i na jiných on-line seznamkách i zde jsou zvýhodněné funkce v rámci programu VIP účet. Tento placený program nabízí následující výhody.

 • větší adresář přátel
 • více prostoru na fotky
 • možnost prohlížet si celý profil uživatelů najednou (nemusíte prohlížet jednotlivé subsekce)
 • možnost vytváření více párů
 • větší prostor pro deníček
 • možnost přikládat fotografie ke vzkazům
 • uvidíte podrobný rozpis jak se k vám daný uživatel hodí (data nejsou jenom v procentech, a nemusíte ručně dohledávat)
 • získáte kompletní statistiky hodnocení vašeho portrétu v rámci duelu (kdo jak hlasoval, rozdělení na hlasy mužů a žen)
 • delší uchovávání vzkazů (standardně 2 měsíce s VIP 5 měsíců)
 • můžete si nechat zasílat informace na mail ohledně nových vzkazů
 • můžete skrýt určité části profilu
 • možnost použití více smajlíků ve vzkazech
 • zjistíte, kdo vás má mezi přáteli a kdo vás má na seznamu ignorovaných
 • u odeslaných zpráv vidíte datum i čas, kdy si ji adresát přečetl
 • můžete ostatním zakázat hodnotit váš portrét
 • můžete psát delší vzkazy (běžní uživatelé mají možnost napsat vzkaz v maximální délce 600 znaků, s VIP účtem můžete psát vzkazy o 2000 znacích)

 Porovnání s ostatními současnými seznamovacími portály

Rande.cz má uživatelsky nenáročné rozhraní, je jednoduché a na ovládání a v jeho funkcích se výborně orientují i lidé, kteří počítač nebo internet běžně nepoužívají. Na druhou stranu oproti jiným seznamkách a sociálních sítích sloužících pro seznamovaní (porovnávání s Badoo.com, Elitedate.cz) má méně propracovaný vzhled a na některé uživatele může působit zastaralejším dojmem.

V oblasti mobilních aplikacích jde Rande.cz s dobou, již několik let je dostupná aplikace pro Android, díky níž se můžete ke svému profilu připojit odkudkoli. V tomto bodě je tedy naprosto srovnatelná s konkurencí.

VIP členství na portálu Rande.cz přináší řadu výhod, ale v případě, že ho nevyužíváte nesnižuje nijak Vaši šanci na seznámení. Na mnoha dalších seznamkách je VIP členství téměř podmínkou, abyste měli vůbec šanci po nějaké době od registrace ještě poznávat nové lidi (například ve srovnání s Badoo). Rovněž cena VIP členství je pro uživatele mnohem přívětivější než u jiných on-line seznamek.

Za poměrně velkou nevýhodu může být u Rande.cz propojitelnost se sociálními sítěmi, pro přihlášení sice můžete použít svůj profil z facebooku, ale tím veškerá podpora končí. Při využívání Badoo, můžete svůj profil propojit se svými účty nejen z Facebooku, ale také Twitteru, VKontakte, Instagramu a jinými méně známými sítěmi.

Rande a seznamka – uživatelé (recenze)

1 komentář: „Rande a seznamka – uživatelé (recenze)

 1. Hledáš spřízněnou duši?
  Pojď s námi na naši pravidelnou akci pro nezadané do 45 let včetně v Brně zdarma- seznamovací výlet – seznamku – zoznamku. Naše výlety jsou určeny pro všechny singles muže a ženy, kteří buď aktivně hledají partnera nebo jen aktuálně nechtějí chodit sami na výlety.
  Pokud máš nějaký tip na zajímavý výlet pro naši akci, neváhej a pošli nám ho! Předem dík.
  Účast na akcích je cca 22 lidí s vyrovnaným počtem mužů a žen i z hlediska věku. Přibližně 40% účastníků se na akce vrací, 60% tvoří každý týden nováčci.
  Akce se účastní nejen lidé z Facebooku, Twitteru a Google+ , ale i mimo ně.
  Přihlášení na akce je pouze emailem s uvedením věku, který najdeš na našich stránkách s dalšími informacemi: http://seznamovaci-vylet-cz.webnode.cz/
  Zvou Jitka+ Petr Stojan T: 731 876 515