Seznamka Líbím se ti

Služba Líbím se ti je známou českou seznamkou již od roku 2002. Svou největší slávu zažil tento portál před nástupem Facebooku, který spolehlivě porazil všechny své konkurenty a dodnes je největší a nejoblíbenější stránkou svého druhu. Od doby nástupu Facebooku se sice služba Líbím se ti snažila své služby vylepšit, i dokonce některé funkce od Facebooku zkopírovala, ale to na neuvěřitelný raketový růst nejoblíbenější sociální sítě světa nemělo žádný vliv. Aktuálně službu Líbím se ti používají hlavně lidé, kteří se chtějí seznámit s někým novým a chtějí přitom zažít lehký punc retra.

Registrace

Pro nové uživatele je tzv. Líbko vcelku přívětivé. Hned na první straně uprostřed seznamky vystupuje výrazné tlačítko, které si zřejmě všimlo, že jste na tomto webu poprvé a touží vám pomoci. Po prokliku vám ihned nabízí chatovací místnosti kde to žije. Bohužel si však tlačítko neuvědomilo, že jste-li zde poprvé, nejste patrně zatím registrováni. A tak vás při pokusu o vstup do místnosti zastaví hláška, že místnost je pouze pro registrované. Nyní už musí uživatel zapojit trošku technické zdatnosti k nalezení onoho malého tlačítka “registrovat se” v levém horním rohu. Poté už jde ale vše jako na drátkách.

Jakou holku hledáš?

Pro registraci je samozřejmě nutné zadat svou e-mailovou adresu, přezdívku a heslo. Díkybohu zde nejsou nijak přehnané nároky na kvalitu hesla ani přezdívky. Je pouze potřeba, aby heslo obsahovalo číslici, a jméno, aby ještě v databázi neexistovalo. Pro první přihlášení není nutné hned potvrzovat svou e-mailovou adresu, což je uživatelsky více než příjemné. Po přihlášení do vašeho profilu jste již konečně schopni využívat takřka všech služeb, které Líbím se ti nabízí. Nutno podotknout, že ne úplně všechny. Pro některé služby je třeba mít verifikovanou e-mailovou adresu. Pro některé chatovací místnosti je například potřeba mít již několik hodin odchatováno. Toto však nastavují zakladatelé těchto místností.

Líbím se ti se mi moc nelíbí

Stran designu “Líbka” se nedá mluvit o nějaké převratné nebo vtahující grafice. Ta se od založení seznamky takřka nezměnila, a tudíž dnes působí vcelku zastaralým dojmem. Funkce na přizpůsobení pozadí je až lehce úsměvná. Na celkovém vzhledu stránky se velikou měrou podílí také reklamní bannery, které zaujímají skoro čtvrtinu hlavní strany. Na dalších stranách není sice jejich počet takový, stále ale zajímají veliký prostor. Mobilní veze je z této stránky lepší. Graficky vypadá mnohem moderněji a přehledněji a navíc zde nejsou reklamy, což působí mnohem lépe. Obě verze mají ale jeden výrazný a po chvíli velice iritující nedostatek. Neustále vám oznamují, že pro personalizaci reklam apod. používají soubory cookie. To samozřejmě v dnešní době dělá takřka každý web a je povinen o tom informovat. Problém je však v tom, že Líbko vás o tom informuje takřka po každém načtení některé z jeho stránek, i přes kliknutí na tlačítko rozumím. Zkrátka při prohlížení líbka na vás neustále vyskakuje toto okno, což se za chvíli samozřejmě stane nadmíru otravným. Obzvláště na mobilní verzi, kde toto oznámení dokonce překrývá jiná systémová tlačítka a navíc zabírá vcelku veliký kus prostoru.

Funkce Líbka

Líbím se ti nabízí vskutku velikou platformu služeb a funkcí. Uživatel má možnosti k vytvoření svého profilu vzásadě podobné jako na Faceobooku a jiných sociálních sítích či seznamkách. Jako hlavní profilový identifikátor zde figuruje samozřejmě profilová fotka. Podle ní vás a váš vzhled potom můžou hodnotit ostatní uživatelé Líbka známkou od jedné do desítí. Tu samou možnost máte samozřejmě i vy. Mimo hlavní profilové fotky zde lze nahrávat i celá další alba vašich fotek. Ty však poté již nejsou tolik na očích. Uživatelé mezi sebou mohou komunikovat pomocí tzv. vzkazů. Ty fungují velmi podobně jako normání chat. K zajímavým a neobvyklým funkcím patří na Líbku tzv. weblog. Je to jednoduchá aplikace, která umožňuje svým uživatelům zdarma vytvoření webového blogu propojeného s jejich účtem na Líbku. Grafika a zpracování jsou velmi jednoduché ale účel plní. Výhodou zde je podpora ze samotného Líbka, které nabízí nejzajímavější a nejčtenější články ze všech takovýchto blogů k přečtení. Tudíž je zde docela veliká čtenost od uživatelů Líbka.

seznamka Líbím se ti

K nejdůležitějším funkcím webu Líbím se ti patří seznamka. Ta je zde vytvořena přehledně a systematicky. Jednoduchým způsobem lze vyfiltrovat skupinu uživatelů, s kterými bychom měli zájem se seznámit. Následně lze vybírat ze seznamu například dle fotek. Po rozkliknutí profilu nějakého uživatele o něm můžete zjistit celkem dost informací, které o sobě uvedl. Jsou přehledně členěné na osobní, sporty, zájmy, názory nebo například intimní. Na základě těchto informací se poté můžete rozhodnout zda daného uživatele kontaktovat. Vytknout se tomuto systému dá nestálost filtrování. Po vyfiltrování okruhu uživatelů a následném rozkliknutí některého z profilů se totiž filtr často vymaže a vy musíte vybírat znovu.

K dalším funkcím Líbka na seznámení patří sekce diskuze a chat. Diskuze funguje na bázi fóra, kde někdo založí téma, na které potom všichni diskutují. Chat neboli chatovací místnosti by měly fungovat podobně, jen s vyšší rychlostí a četností odpovědí v reálném čase. Bohužel v realitě tato funkce moc využívaná není. Spíše to vypadá tak, že v místnosti je zhruba 5 uživatelů a všichni jsou neaktivní a neodpovídají. V rámci chatovací místnosti lze také posílat soukromé zprávy jednotlivým účastníkům chatu.

Líbím se ti zahrnuje i další, již ne tolik seznamovací, funkce. Mezi ně patří například fotky, což je aplikace na prohlížení všech fotek, které na server nahráli uživatelé. Ty lze seřadit od nejprohlíženějších, nebo nejlépe hodnocených. Také je zde velice podobná funkce a to s videi. Dále Líbím se ti nabízí několik jednodušších prohlížečových online her.

V porovnání s Lidé

Lidé jsou známá seznamka vytvořená seznamem a propojená právě s e-mailem od seznamu. Jejich rozdíl s platformou Líbím se ti je velmi markantní. První co hned do očí návštěvníka praští je design. Lidé vypadají jako kvalitní a především moderní webová stránka. Oproti tomu Líbko zůstalo svou grafikou před více jak deseti lety. Registrace na server Lidé se vzásadě nedělá, protože je automaticky propojen s e-mailem ze seznamu, což je uživatelsky příjemné. Lidé mají velikou výhodu v mobilním použití. Vlastní totiž aplikaci jak na operační systémy android tak pro iphony. Pro použití v mobiu tudíž nemůže být nic optimálnějšího. Ovšem přehlednosti, jednoduchosti a rychlosti vyhledávání uživatelů na serveru Líbím se ti, nemůžou Lidé od seznamu konkurovat. Množství funkcí je opět vyšší u Líbka. Celkový počet uživatelů a případně uživatelů online je vyšší u Lidé. Celkově Lidé vyhrávají avšak nic není jednostrané. Každý z webů má své výhody i nevýhody a záleží na prioritách uživatele, který systém zvolí.

Ano nebo ne?

Na závěr by se hodilo tedy rozuzlení zda má smysl seznamku Líbím se ti používat. Smysl to určitě má a jde jen o to vědět co od této seznamky může člověk očekávat. Bezpochyby tam najdete mnoho lidí, které na žádné jiné seznamce nenajdete, tudíž je určitě cenná a vhodná pro každého, kdo se chce seznámit s někým novým. Líbím se ti určitě neohromí ten typ lidí, kteří vyhledávají precizně a draze vypadající webové stránky. Tam mnohem více zapůsobí Lidé. Jinak je zde ale vcelku dost propracovaných možností, kterými seznamka imponuje. V případě, že se má slečna zájem seznamit se s mužem, má mnohem větší pravděpodobnost úspěchu. Tak to ale je na všech online seznamkách, pravidelně je aktivních přes dvakrát víc mužů, než žen. To však ale určitě nevylučuje úspěch muže. Protože i když je to na internetu, stále tady jde o porozumnění si s daným protějškem a to nelze potvrdit ani vyvrátit žádnou statistikou.

Seznamka Líbím se ti